| | | AAA
Przedszkole w Michorzewie

04 października 2020 20:00 | Aktualności

Wycieczka do parku

Wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni, obie grupy przedszkolaków z Michorzewa udały się na wycieczkę autokarem do parku w Wąsowie. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa. Zbieraliśmy liście, żołędzie, kasztany, dzięki którym później wykonaliśmy „naturalny obraz”. Dużo radości sprawiło bieganie i baraszkowanie wśród szeleszczących, pachnących liści. Miło też było przytulić się do drzewa i poczuć jego korę na policzku i dłoniach. Nie zabrakło również zabaw ruchowych.

Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i stała się bogatym źródłem wiedzy o przyrodzie. Dzieci z zebranych przez siebie kasztanów i żołędzi na zajęciach wyczarowały zabawne ludziki. Łącząc różne materiały przyrodnicze i plastyczne miały okazję do rozwijania kreatywności, wyobraźni i sprawności manualnej.

M.Fręśko

Zdjęcia: